O mnie
O mnie
Nazywam się Maciej i jestem lekarzem w trakcie ostatniego roku specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Na co dzień pracuję w dużym centrum urazowym opiekując się pacjentami po najcięższych urazach.
Stronę ukladruchu.pl stworzyłem z chęci podzielenia się z innymi moją wiedzą. Chciałbym, aby pacjenci znaleźli tutaj jasne i przystępne informacje na temat chorób narządu ruchu. Wierzę, że dzięki temu będą oni mogli aktywnie i bardziej świadomie uczestniczyć w procesie leczenia, osiągając lepsze wyniki i szybciej wracając do zdrowia.
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skorzystaj z menu po prawej albo formularza kontaktowego. Cieszy mnie każde zainteresowanie i cenię sobie interakcję z czytelnikami. Twoje pytania, komentarze i doświadczenia pomogą mi tworzyć lepsze, bardziej potrzebne treści.
Dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i mam nadzieję, że znajdziesz tu cenne informacje.
Maciej.
Ogromną wagę przykładam do tego, aby treści publikowane na ukladruchu.pl były zgodne z aktualną wiedzą medyczną i oparte na zasadach Evidence Based Medicine (EBM). Tworząc artykuły opieram się na badaniach naukowych, podręcznikach, branżowych stronach internetowych oraz najnowszych wytycznych, zaleceniach i rekomendacjach. Jeżeli po przeczytaniu artykułu poszukujesz jeszcze więcej wiadomości, skontaktuj się ze mną poprzez formularz - listę wykorzystanych przeze mnie źródeł otrzymasz mailem.
Podejmując się leczenia danej choroby, lekarz musi wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Należą do nich np. moment postawienia diagnozy, przebieg choroby u konkretnego pacjenta, ogólna sprawność i stan zdrowia chorego oraz dostępność danych form leczenia. Wybrany w ten sposób schemat leczenia nie zawsze będzie zgodny z treściami opublikowanymi na tej stronie. Pamiętaj, nigdy nie modyfikuj samodzielnie leczenia opierając się jedynie na informacjach wyczytanych w internecie. Strona ukladruchu.pl ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana jako rekomendacje dotyczące leczenia. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub zasięgnij opinii innego specjalisty.
Nie. Chociaż dokładam wszelkich starań, by informacje tu przedstawione były aktualne i sprawdzone, to nie zastąpią one konsultacji lekarskiej. Jeśli masz obawy co do stanu swojego zdrowia, skonsultuj się z lekarzem poradni POZ lub lekarzem przychodni specjalistycznej, a w stanach nagłych wezwij karetkę lub udaj się na SOR własnym transportem.
Nie. W mojej ocenie (oraz wg prawa i kodeksu etyki lekarskiej) osobiste zebranie wywiadu oraz zbadanie pacjenta jest integralną częścią diagnostyki oraz leczenia. Kontakt mailowy nie pozwala na wykonanie tych czynności - szczególnie badania fizykalnego - z należytą starannością.
Podobna sytuacja dotyczy wyników badań dodatkowych, takich jak RTG, CT lub MRI. Nie każde odchylenie opisane przez radiologa wiąże się z wystąpieniem objawów i koniecznością leczenia, dlatego wdrożenie terapii na podstawie samych tylko obrazów bez zbadania pacjenta jest obarczone dużym ryzykiem błędu.
Jeśli jesteś zaniepokojona/y stanem swojego zdrowia, skontaktuj się z lekarzem POZ lub przychodni specjalistycznej, a w stanach nagłych wezwij karetkę lub udaj się do SOR.